KRS: 0000331638

POSIADAMY STATUS ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Baczyński Franciszek

Franio urodził się w listopadzie 2013 r. W wieku dwóch lat miał zdiagnozowany autyzm wczesnodziecięcy i od tamtego momentu już nic nie jest jak dawniej…. Życie naszej całej Rodziny w dużej mierze zostało podporządkowane terapii i to ona wyznacza rytm każdego naszego dnia. Na początku, pewnie jak u wszystkich rodziców, których dzieci dostają diagnozę, był szok i niedowierzanie połączone z zaprzeczeniem i zaklinaniem rzeczywistości. Potem jednak trzeba było zacząć działać. Na początku, zupełnie po omacku, uczyliśmy się życia w tych nowych okolicznościach. Na szczęście po kilku miesiącach udało nam się trafić na fantastycznych ludzi, terapeutów i specjalistów, którzy zaopiekowali się Franiem oraz całą naszą Rodziną. Rozpoczęła się trwająca nieustannie terapia obejmująca wiele obszarów, w których Franio ma trudności.

W tym roku (2020/2021) Franio mając 7 lat poszedł do szkoły, która specjalizuje się w edukacji dzieci z różnymi trudnościami. Od momentu diagnozy staramy się, aby uczestniczył w wielu dodatkowych zajęciach terapeutycznych tj. logopedia, integracja sensoryczna, terapia psychologiczna, aquaterapia, hipoterapia oraz cała masa innych zajęć, które mają na celu poprawę jakości jego życia teraz i w przyszłości. Nie jest to łatwe w dzisiejszych czasach, ale Franio dzielnie znosi wszystkie trudy, ciężko pracuje każdego dnia  i małymi kroczkami odnosi swoje kolejne sukcesy.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w minionych latach decydowali się przekazać swój 1% podatku na rehabilitację i terapię Frania. Głęboko wierzymy w to, że TO MA SENS!!!