KRS: 0000331638

POSIADAMY STATUS ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Wasze pytania – pomoc

W jaki sposób zwrócić się z prośbą o pomoc?
Prosimy w mailu lub w liście opisać sytuację i problem z jakim Państwo się do nas zwracacie. Postaramy się pomóc tak szybko jak to będzie możliwe oraz w ramach naszych potencjałów
Jestem osobą niepełnosprawną, czy mogę uczestniczyć w zajęciach dla niepełnosprawnych nurków?
Zajęcia nurkowe dla osób z niepełnosprawnością prowadzimy w Warszawie od października do maja. O ilości osób na liście oraz o warunkach, które należy spełnić, by móc uczestniczyć w kursie powiadomimy mailowo.
Czy osoba pełnoletnia może się zwrócić z prośbą o pomoc do Stowarzyszenia?
Jak najbardziej, nasze Stowarzyszenie wspiera każdą osobę zmagającą się z problemem choroby czy też niepełnej sprawności.
W jaki sposób mogę założyć subkonto dla osoby chorej lub niepełnosprawnej?
Aby założyć subkonto w naszym Stowarzyszeniu, należy złożyć pisemną prośbę; mailem lub listownie. Odeślemy 4 dokumenty: porozumienie, deklarację, regulaminy gromadzenia środków i ich refundowania. Prosimy zapoznać się z tymi 4 dokumentami. Po uważnym przeczytaniu i zaakceptowaniu przedstawionych w nich warunków, prosimy odesłać 2 komplety wydrukowanych i podpisanych dokumentów na adres Stowarzyszenia. Prosimy też o dołączenie kopii orzeczenia o niepełnosprawności oraz dokumentację medyczną. O decyzji zarządu Stowarzyszenia co do założenia subkonta dla konkretnego dziecka powiadamiamy drogą mailową natychmiast po jej podjęciu. Odsyłamy uzupełnione dokumenty z podaniem numeru subkonta podopiecznego.
Czy moje dziecko może uczestniczyć w zajęciach z aquaterapii?
W zajęciach aquaterapii może uczestniczyć każdy, kto otrzyma zgodę na tego typu terapię od lekarza prowadzącego. Jednak ilość miejsc na basenie jest ograniczona, dlatego też w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt mailowy.
Mam subkonto w Stowarzyszeniu, w jaki sposób mogę pozyskiwać fundusze?

Mając subkonto w stowarzyszeniu możecie Państwo pozyskiwać:

  • wpłaty z 1% podatku – propagując informację o takiej możliwości wśród rodziny i znajomych (wystarczy podać numer KRS 0000331638 i imię i nazwisko swojego dziecka – dane niezbędne do prawidłowego wypełnienia PIT – szczegóły znajdą Państwo tutaj

  • darowizny

  • wpłaty ze zbiórek publicznych

  • wpłaty z aukcji.

Jak przebiega refundacja leczenia dziecka, zakupu lekarstw i innych środków?

Aby można było zrefundować zakupy lub opłatę terapii, najpierw musi nastąpić płatność w formie gotówkowej lub bezgotówkowej. W systemie gotówkowym rodzic płaci za np. lekarstwa ze swoich pieniędzy i BEZWZGLĘDNIE MUSI wziąć fakturę lub inny rodzaj rachunku wystawionego na siebie lub dziecko. Po przesłaniu do nas dokumentu pieniądze przelewane są na wskazane konto.

UWAGA: wszystkie rachunki przesyłane do nas powinny być opisane przez rodzica na odwrotnej stronie.