KRS: 0000331638

POSIADAMY STATUS ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Szczucki Bartosz

Bartuś Szczucki jest pięcioletnim chłopcem o pogodnym usposobieniu, zawsze uśmiechnięty i ciekawy świata. Synek nasz ma mnóstwo zalet i tylko jedną wadę – wadę ośrodkowego układu nerwowego. Urodził się z wodogłowiem, przepukliną mózgową, rozszczepem czaszki. Od ósmego miesiąca swojego życia zmaga się również z napadami padaczki. Od początku swojego życia jest rehabilitowany różnymi metodami, które przynoszą wspaniałe efekty w rozwoju ruchowym i intelektualnym.

My rodzice chcemy zrobić wszystko, by pomóc Bartusiowi w jego rozwoju, aby mógł w przyszłości samodzielnie funkcjonować w środowisku swoich zdrowych rówieśników. Do tego wszystkiego zauważalne są efekty delfinoterapii: przede wszystkim nastąpił znaczny rozwój mowy u Bartusia, wzbogacił się zasób słów, poprawiła się równowaga a najważniejsze – od powrotu nie uaktywniły się napady padaczki i bardzo bym chciała, aby delfiny “sprawiły”, że tak już pozostanie. Dlatego bardzo chcielibyśmy, aby synek mógł nadal korzystać z
dobrodziejstw jakie ofiarują delfiny. Niestety, aby temu sprostać musimy pokonać ogromną barierę finansową. Ale wierzymy, że dzięki ofiarności ludzi dobrego serca uda nam się spełnić to największe marzenie i pokonamy chorobę i jak najlepiej usprawnimy naszego synka.