KRS: 0000331638

POSIADAMY STATUS ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Hojarczyk Ernest i Hugo

Ernest urodził się 23.08.2009r. W drugiej dobie życia dostał udaru niedokrwiennego lewej półkuli. Od tamtej chwili rozpoczął walkę, najpierw o życie, a teraz o prawidłowe funkcjonowanie. Udar mimo, iż wydarzył się wcześnie zebrał spore żniwo. Motoryka nie wróciła do prawidłowego funkcjonowania mimo ciągłej rehabilitacji – niedowład prawej strony, deformacja kości stopy, spastyka ręki, zaburzona sensomotoryka, epilepsja, mowa, a dwa lata temu kolejna diagnoza Zespól Aspergera.

Ernest w przyszłości chce zostać strażakiem, aby pomagać innym, uwielbia rysować i podróżować. Jego pasją jest piłka nożna.

Hugo jest młodszym bratem Ernesta, który urodził się 19.09.2011r z rozszczepem wargi i podniebienia, zwiotczeniem mięśni, z którym walczy do dzisiaj, zaburzeniami sensorycznymi oraz rok temu, zdiagnozowano u niego również Zespól Aspergera. Podobnie jak brat, ciężko ćwiczy od urodzenia ze sztabem terapeutów oraz na turnusach rehabilitacyjnych, aby móc prawidłowo się rozwijać i funkcjonować.

Jego pasją jest budowanie z klocków Lego, co w przyszłości ma zaowocować zawodem architekta, jak zapowiedział. Jest bardzo mądrym i ciekawym świata chłopcem.

Bardzo dziękuję za wszelkie wsparcie moich synków.