KRS: 0000331638

POSIADAMY STATUS ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Bagorro Basia

Basia urodziła się 10.09.2001 r. Przez 19 miesięcy była zdrową, prawidłowo rozwijającą się dziewczynką. W kwietniu 2003 roku skończyło się jej radosne, beztroskie dzieciństwo. Wskutek wypadku Basia doznała licznych urazów mózgowo-czaszkowych, których następstwem była śpiączka, niedowład 4-kończynowy spastyczny, a także padaczka. Przestała chodzić, mówić… Straciła wszystko co już potrafiła.

Basia wymaga stałej opieki. Od dnia wypadku jest intensywnie rehabilitowana, gdyż to jedyna, ale też bardzo trudna i kosztowna droga do poprawy jej stanu psychoruchowego. Każdego dnia poddaje się wielu zabiegom rehabilitacyjnym. Moja córeczka do dzisiejszego dnia zrobiła duże postępy w stosunku do stanu po wypadku. Ciągle jeszcze czekają ją niewyobrażalne ilości godzin spędzonych na ćwiczeniach i nauce każdego ruchu, który nam, zdrowym, jest naturalnie dany.

Wierzę, że da radę, że jeszcze wiele osiągnie dzięki swej ciężkiej pracy… Basia chodzi do szkoły specjalnej, w której m.in. uczy się komunikacji alternatywnej pozwalającej jej na kontakt z otoczeniem… i mimo wszystko jest bardzo pogodną, uśmiechniętą dziewczynką.